Тема. "Усі професії потрібні, усі
професії важливі"
Мета: розширити знання учнів про
професії, виховувати повагу до людей різних професій, шанобливе ставлення до
праці, розвивати почуття відповідальності.
Обладнання: відео, презентація до
загадок, презентація до вікторини, сумочка, ілюстрації до гри "Кому, що
потрібно для роботи?".
Хід заняття:
I.
Організаційна
частина.
Уже
дзвінок нам дав сигнал:
Працювати
час настав.
Тож
і ми часу не гаймо .
Роботу
швидше починаймо.
-
Добрий
день, діти! Мене звати Галина Михайлівна. Сьогодні я проведу у вас виховне
заняття.
II.
Основна частина.
1.
Оголошення теми
заняття. Розповідь про професії.
-
Погляньте
один на одного. Хто ви є?(школярі, українці, діти)
-
А
яка є ваша професія? (школяр)
-
Отже,
ви освоюєте професію школяра. Які ваші обов’язки?(вчитися, не пропускати уроки).
-
Із
раннього дитинства відколи ви себе пам’ятаєте, вам доводилось спостерігати, як
працюють ваші батьки, дідусі й бабусі. Щоденно ходять на роботу , пораються по
господарству, забезпечують родину, усьому дають лад, піклуються про ближніх – і
так увесь вік. Адже кожна людина, якщо вона не хвора, повинна працювати – це
знають навіть малята! Колись давно, все було простіше – діти вчились у батьків,
допомагали їм, а потім продовжували їхню справу. Тепер у наш час, все стало
набагато складніше, але й набагато цікавіше – ви можете обрати собі будь-яку
професія, до якої душа лежить, а далі тільки від ваших старань залежить, як ви
будете навчатись і якими ви будете спеціалістами.
-
Діти,
а чи замислювались ви коли-небудь над тим, скільки людей працюють, щоб ви були
нагодовані, одягнуті, взуті, щоб у ваших сумках були книжки і зошити, щоб ви
могли сидіти біля радіо чи телевізора і слухати музику? Якщо б ви задумались
порахувати всіх цих людей, то мабуть, до вечора не порахували б.
-
Діти,
а які професії є у вашій школі? (вчитель, медсестра, охоронець, прибиральниця).
-
Послухайте
оповідання яке називається «Яка ж професія найкраща?»
Яка ж професія найкраща?
-
Хто потрібніший і найважливіший, - сперечалися
діти, - яка професія?
-
Звичайно, лікар, сказав один. Я увесь минулий
рік хворів та хворів, ангіна та ангіна, а лікар вирізав мені мигдалики. І от я
тепер завжди здоровий.
-
Ні, сказав інший, найпотрібніший – учитель.
Він нас навчає і читати, і писати.
-
А от і не вчитель. Найважливіші пожежники! –
гарячкував третій. У нас якось ледь будинок не згорів. Мешканці бігають,
метушаться, нічого не можуть зробити. А приїхали пожежники – враз вогонь
погасили!
Хто кричить: «Найважливіші льотчики», хто
розхвалює листонош. З усіх боків чути: «продавець!», «комбайнер!», «водолаз!».
Словом, сперечалися, аж захрипли, але так нічого не вирішили.
-
А давайте
подивимось відео про професії і подумайте, яка ж професія найважливіша. (показ
відео).
-
А
як ви вважаєте, якА професія найважливіша?
-
Діти,
пам’ятайте, неважливих професій не буває, всі професії якоюсь мірою важливі.
-
2.
Вікторина.
-
Ось
уявіть собі, щоб було, якби зникли деякі
професії, щоб тоді сталося з нами, з нашим світом, щоб це дізнатись ми з вами
проведемо вікторину, я буду вам зачитувати запитання, ви уважно слухайте і
будете давати відповідь.
·
А чи знаєте ви
хто такий електрик? (це людина яка працює з електрикою, з струмом). Що б
сталось, як би не було електрика? (не було б світла, не працювала б техніка)
·
Хто такий пекар?
(це людина, що пече хліб) Що б сталося, коли б не вийшов на роботу пекар? (не
було б хліба)
·
Як щоб не було
професії вчителя? (ми б не отримали освіти)
·
Як би не було
професії лікаря? (не було б кому подати допомогу хворим людям)
·
Як би не було
професії двірника? (на вулиці було б брудно)
·
А хто такі
перукарі? (це люди, стрижуть людей)Що б було якби не було професії перукаря?
(люди б ходили не підстрижені)
-
Отже,
діти всяка робота важлива і потрібна, тому треба вчитися робити все. І з
повагою ставитись до інших , цінувати їхню працю.
3.
Казка
Сухомлинського "Ремісник і різець"
Майстер працював Різцем по дереву — вирізував Троянду.
Різець маленький, сталевий, блискучий. У руках Майстра він був слухняним і
вправним.
Не закінчивши роботу, Майстер кудись пішов, і Різець залишився на столі. В майстерню зазирнув Ремісник. Бачить лежить блискучий ножик. А поряд — незакінчена Троянда. Взяв Ремісник Різець і хоче вирізати пелюстки Троянди. Але нічого в нього не виходить. Крише Різець Троянду, псує роботу Майстра.
Здивувалась Троянда,
— Різцю, чого ти раптом так погано почав працювати?
Різець відповідає:
— Я просто шматочок криці. Я стаю Різцем, коли мене бере в руки Майстер. А коли торкається Ремісник — я не Різець, а просто ножик.
Не закінчивши роботу, Майстер кудись пішов, і Різець залишився на столі. В майстерню зазирнув Ремісник. Бачить лежить блискучий ножик. А поряд — незакінчена Троянда. Взяв Ремісник Різець і хоче вирізати пелюстки Троянди. Але нічого в нього не виходить. Крише Різець Троянду, псує роботу Майстра.
Здивувалась Троянда,
— Різцю, чого ти раптом так погано почав працювати?
Різець відповідає:
— Я просто шматочок криці. Я стаю Різцем, коли мене бере в руки Майстер. А коли торкається Ремісник — я не Різець, а просто ножик.
-
Що
вчить нас ця казка?
-
Так,
діти, кожна людина є майстром своєї праці і тому має працювати за своєю
професією, адже вчитель не може бути лікарем, лікар не може бути актором, так і
у нашій казці ремісник не зміг стати майстром, щоб заволодіти різцем.
4.
Хвилинка –
цікавинка.
-
Яких
ви знаєте людей мужніх професій, які перебуваючи на роботі ризикують своїм
життям? (лісоруби, шахтарі, міліціонери, пожежники, лікарі).
-
Діти, а чи
знаєте ви коли з’явились міліціонери?
-
Перші
міліціонери з’явились в країнах Давнього Сходу. В Єгипті вони спостерігали за
рабами; охороняли гробниці фараонів , підтримували дисципліну на вулицях та
базарах.
На
вулицях Давнього Сходу і Давнього Риму міліція слідкувала за безпекою руху,
попереджувала зіткнення колісниць. У давньому Римі вперше були введені ордени
на арешти та обшуки.
5.
Фізкультхвилинка
Тато мій, тато
мій –
Дуже вправний
водій,
Він щодня
автобус водить,
Гарна в таточка
робота.
Мама малярем
працює –
Стіни, двері –
все фарбує.
Ну, а поки я
маленький
Ще мені рости
довгенько,
Та роботи не
боюся:
Я у мами з татом
вчуся.
6.
Гра «Впізнай,
яка професія"
-
А
давайте ми пограємо в гру, яка називається «Впізнай, яка професія". Я буду зачитувати вам загадки, а ви уважно
слухайте і відгадуйте. (одночасний показ презентації)
Така вона хороша,
Що не сказать словами.
Як сонечко у дощик.
Як наша друга мама.
Говорить: "любі діти,
Говорить: "любі діти,
Вам треба букви знати,
Щоб всі книжки на світі
Змогли ви прочитати".
Навчаюся відмінно,
Навчаюся відмінно,
Бо є вона хороша,
І знаю - неодмінно
На неї стану схожа.
В трубах дірочки латає,
В них несправність виправляє.
Труб і кранів чудо-технік,
Слоненяті чи качаті
Кошеняті чи курчаті
Дасть пігулку чи відвар
üКвіточки попідливає,
Кущики попідстригає,
Для рослинок – чарівник
ü Рівно цеглу викладає
Дах старанно покриває
Каменяр і покрівельник
Тисне вчасно гальма й
газ,
Відвезе усюди нас
Для доріг він хлопець свій
7.
Гра "Кому, що
потрібно для роботи"
-
Діти, в нашій книжці
перемішались різні професії і предмети до цих професій, яким людина має
працювати. Давайте допоможемо людям різних професій віднайти їхнє приладдя для
роботи.
Учитель – книжка, зошит, ручка,
крейда.
Кухар – каструля, сковорідка,
черпак, ніж, ложка.
Двірник – мітла, віник, відро.
Лікар – аптечка, термометр,стетоскоп
-
Молодці, ви вже стільки дізнались про професії,а
тепер давайте спробує за допомогою міміки та жестів зобразити ту професію, яку
я вам скажу на вухо. Але мовчки зображуєте,
те що я вам скажу. Отже, хто бажає?
9.
Гра "Вгадай
слово"
Ворона заглядала в книжку і залишила в деяких
словах "кар". Відгадайте ці слова.
— — кар (лікар)
Той, хто лікує
людей.
— — кар (токар)
Фахівець, який
працює на токарному станку.
— — — кар
(казкар)
Той., хто знає
багато казок.
— — — кар (друкар)
Фахівець, який
працює в видавництві.
— — — кар
(аптекар)
Той, хто працює
в аптеці.
— — кар
(перукар)
Фахівець, який
робить чудові зачіски.
10.
Розповідь про професію своїх батьків.
-
Чи є хтось бажаючий, хто хоче розповісти про
професію своїх батьків, чи бабусі з дідусем?
III.
Заключна частина.
-
Про які професії ви дізнались на занятті?
-
Які з них були для вас новими?
-
Що потрібно для того, щоб обрати собі потрібну
професію?
-
Добре, діти, ви молодці! Гарно сьогодні
попрацювали.
-
І на завершення хочу вам сказати,сьогодні ви
дізналися чимало нового про багато професій. І ким би ви не мріяли стати, яку б
професію собі не обрали, кожен повинен добре знати свою справу, робити її чесно, вміло, але пам’ятайте, що головною професією для вас сьогодні є
професія школяра.
- До побачення!
“Я не міг би закрити свій перший дім без пана Бенджаміна Лі! В цій угоді Бенджамін та його команда пішли за мене. Він з легкістю впорався з моїм дуже жорстким часом, і завжди був доступний для мене, коли у мене були запитання (а в мене було багато), навіть коли він був далеко від офісу, що я дуже вдячний! Він та його команда впорались із багато продавців у останню хвилину і невтомно працювали, щоб переконатись, що я можу закрити до закінчення терміну оренди (і моєї допомоги на перший внесок). Містер Бенджамін - надзвичайно обізнаний співробітник з питань позик, ввічливий і терплячий. Я пройшов кілька пропозицій щодо нерухомості до моєї остаточної покупки, і Бенджамін був там, щоб допомогти у кожному, часто координуючись із моїм агентом за лаштунками. Я відчував підтримку протягом усього процесу. Завдяки Бенджаміну та невтомним зусиллям його команди, я тепер пишаюся власником будинку! Я б закликав Вас розглянути Бенджаміна Бріеля Лі для будь-якого виду позики. Пан, Бенджамін Лі Контактна інформація. Через WhatsApp + 1-989-394-3740 Електронна пошта - 247officedept@gmail.com.
ВідповістиВидалити